OISTAT

Informaèní centrum èeského divadla

Divadelní ústav

 

Salón české scénografie se bude konat v září 2005

Česká organizace scénografů, divadelních architektů a techniků (ČOSDAT) ve spolupráci s Divadelním ústavem a Národním muzeem připravuje na rok 2005 výstavu „Salón české scénografie“. Cílem je obnovení tradice scénografických salónů, které se konaly vždy před Pražským Quadriennale v letech 1991, 1995 a 1999.

 

Jménem občanského sdružení ČOSDAT si Vás dovolujeme pozvat k účasti na Salónu české scénografie, abyste zde představil/a své práce v projektech či představeních realizovaných v období posledních pěti let.

 

Salón české scénografie se bude konat od 1. září do 15. října 2005 v Lobkovickém paláci na Pražském hradě. Vystavené práce se mohou týkat jakéhokoli typu divadelního, filmového, televizního nebo jiného uměleckého projektu či představení. Umělci budou moci na přidělené ploše, která bude oznámena po přihlášení všech umělců,  představit jeden nebo několik projektů. Každý projekt bude možné prezentovat fotografiemi, dvou i trojrozměrnými díly vztahujícími se k projektu (náčrty, kresby, modely, kostýmy, prvky z inscenací atd.). Jednou z možností bude též video promítání výtvarných vizí či záznamů jednotlivých představení či projektů. Výstava bude navíc rozšířena o hudební zvukové záznamy, které budou hrát ve výstavním prostředí. Po celou dobu výstavy bude probíhat diskusní platforma, která se bude orientovat zejména na zmapování mladých českých tvůrců a znovuvyjasnění a aktualizaci pojmu. Diskuse by měla pokračovat i v dalších letech, kdy by se měly také konat další akce věnované současné scénografii a spřízněným oborům – workshopy a semináře.

 

Pokud máte zájem zúčastnit se výše uvedené výstavy, prosíme Vás o potvrzení Vaší účasti písemnou formou a to na adrese e-mailové: katerina.knappova@divadlo.cz nebo poštovní: Kateřina Knappová, Divadelní ústav, Celetná 17, 110 00 Praha 1.      

 

Vaší účast potvrďte prosím nejpozději do konce roku 2004.

 

 

Kontakt:

Kateřina Knappová

tel: 224 902 102

 

 

 

Simona Rybáková                       Ondřej Černý

předsedkyně ČOSDAT                 ředitel Divadelního ústavu a Pražského Quadriennale      

vloženo: 21.11.2004
(cached, 19.6.2018 18:32:56)
Článek


Rubrika: Akce ČOSDAT
Aktuality
Formát pro tiskFormát pro tisk

Počet zobrazení článku:3318


Související články

Komentáře
Nový komentářNový komentář
Zatím žádné komentáře
Administrace | HOME Divadlo.cz | Divadelní ústav
  Copyright © Divadelní ústav ,REBEX ČR s.r.o.
Použit redakční systém Nemesis, Copyright © Altair Software Production, 1999-2000