Česká premiéra komedie HERCI JSOU UNAVENI


Agentura Harlekýn uvede 4. dubna 2011 v Branickém divadle českou premiéru komedie HERCI JSOU UNAVENI od francouzského autora Erica Assouse v režii Jana Nováka a v překladu Alexandra Jerieho.

Po úspěchu inscenace Příbuzné si nevybíráme (Les belles-soeurs čili Švagřičky) uvádí Agentura Harlekýn další autorovu komedii, tentokrát z hereckého prostředí, ve které se představí Svatopluk Skopal, Václav Vydra nebo Jan Čenský, Martin Zahálka nebo Jan Šťastný, Simona Postlerová nebo Vendulka Křížová, Naďa Konvalinková nebo Jana Boušková, Lenka Zahradnická nebo Barbora Petrová.

Herečka s bohatým přítelem pozve na grilování několik svých kolegů z branže do jejich venkovského sídla. Ráda by s nimi oslavila získání hlavní role ve filmu. Zábava se rozjíždí
a na programu jsou obvyklá témata z hereckých šaten: scénáře, role, vztahy, peníze, zdraví…. A hlavně také maso na barbecue. Přátelské setkání? Není to tak jisté, neboť masky velmi rychle padají! A grilování? Velmi, velmi pikantní! Bujarý herecký večírek s typickým francouzským šarmem a překvapivým dojezdem.

Jedním z prvních úspěchů Erica Assouse na divadle byla právě hra Herci jsou unaveni.

Všechny role jsou zde dobře vykresleny a spoustu věcí je řečeno velice pregnantně, zvláště o divadelním prostředí. V jednom ze svých rozhovorů o tom autor říká: „To byla čistá komedie a šla neuvěřitelně dobře. Každý herec se potřebuje vyjádřit, tak to prostě je. Svůj komentář k tomu co vidí, v čem žije. Právě komedie umožňuje nechat věci odplynout pod podmínkou, že to lidi pobaví a přivede na jiné myšlenky. Myslím, že můžu být zábavný a přitom něco důležitého říkat.

Autorem scény je Michal Hess, kostýmy navrhla Johana Schlossserová, technická spolupráce Aleš Hanzlíček a Jiří Beneš, prudukce Jana Hanzlíčková.

Komedii Herci jsou unaveni uvede Agentura Harlekýn v nejbližším období i mimo Prahu, například 10.4. ve Zlíně, 10.5. v Ostravě, 29.5. v Karlových Varech.

Mezi nové inscenace uváděné Agenturou Harlekýn patří od května minulého roku hra Poslední ze žhavých milenců od Neila Simona se Simonou Stašovou (trojrole) a Petrem Nárožným, v překladu Ivo.T.Havlů a v režii Zdeňka Kaloče.

Další informace a foto naleznete na www.harlekyn.cz

Zdroj: vhanzlicek@harlekyn.cz

vloženo: 1.4.2011
(cached, 19.7.2018 18:18:56)
Autor: Informace z divadel
 
Rubrika: Inscenace - články
 
Počet zobrazení článku: 2092

 
Související články

Formát pro tisk Formát pro tisk Zaslat emailem Zaslat emailem Nový komentář Nový komentář
 
Zatím žádné komentáře
 
Copyright © Divadelní ústav, REBEX ČR s.r.o. a ČTK
Použit redakční systém Nemesis, Copyright © Altair Software Production, 1999-2000
 

 
Další projektyPartneři

Developed by REBEX