Národní divadlo mění způsob zásobování, použije k tomu tunely

Technologické tunely Národního divadla projdou v letošním roce rekonstrukcí a nově budou sloužit k jeho zásobování. Tunely jsou totiž v havarijním stavu a divadlo je na jejich provozu podle ředitele Ondřeje Černého závislé. "Dosud jsme je využívaly jen k filtraci vody a vzduchu. Dva ze tří tunelů chceme propojit a využívat pro zásobování," řekl ČTK Černý. V současné době divadlo dopravuje kulisy a další vybavení pomocí kamionů.

Rekonstrukce technologických tunelů je podle Černého nezbytná. "Jsou v havarijním stavu. V krajním případě může dojít ke zborcení přilehlé vozovky nebo zaplavení druhého suterénu," upřesnil ředitel. Provoz divadla ale rekonstrukce nijak nenaruší.

V souvislosti s přestavbou tunelů podepsali zástupci ministerstva kultury a pražského dopravního podniku memorandum o spolupráci. Cena rekonstrukce se podle ministerstva vyšplhá na 124 milionů korun, z toho tři čtvrtiny půjdou ze státního rozpočtu.

Dopravní podnik v rámci rozsáhlých oprav zrenovuje tramvajovou trať od Masarykova nábřeží, přes Národní divadlo až k zastávce Staroměstská, což si vyžádá i výluku v tramvajové dopravě. "Stavební práce jsou už nyní v režii dodavatele stavby, společnosti Metrostav. Tramvajové tratě a troleje ale uhradíme a vyměníme my," sdělil ředitel dopravního podniku Martin Dvořák.

Národní divadlo čeká ale i rozsáhlá rekonstrukce poničené fasády. Harmonogram stavebních prací plánuje vedení divadla zveřejnit do dvou týdnů.

Rekonstrukci se nevyhne ani pražské Klementinum. Také při těchto opravách bude ministerstvo kultury spolupracovat s dopravním podnikem. Pražané tak musí v létě počítat i s výlukou dopravy v Křížovnické ulici a na Smetanově nábřeží.

Zdroj: zim, ktp
vloženo: 31.3.2011
(cached, 19.8.2018 4:56:43)
Autor: ČTK
 
Rubrika: Zprávy
 
Počet zobrazení článku: 2062

 
Související články

Formát pro tisk Formát pro tisk Zaslat emailem Zaslat emailem Nový komentář Nový komentář
 
Zatím žádné komentáře
 
Copyright © Divadelní ústav, REBEX ČR s.r.o. a ČTK
Použit redakční systém Nemesis, Copyright © Altair Software Production, 1999-2000
 

 
Další projektyPartneři

Developed by REBEX