Daniel Radcliffe poprvé účinkuje v muzikálu na Broadwayi

Britský herec Daniel Radcliffe získal pozitivní ohlasy kritiků na své první muzikálové vystoupení na Broadwayi. Pokud nebylo za hudební statečnost, spekuluje agentura Reuters, tak za zápal a horlivost na pódiu.

Jednadvacetiletý představitel postavy Harryho Pottera si vybral obnovené představení z roku 1962 oceněné Pulitzerovou cenou Jak uspět v obchodu, aniž by se člověk opravdu snažil a zahrál si zde hlavní roli ambiciózního J. Pierreponta Finche stoupajícího na firemním žebříčku od umývače oken po předsedu představenstva.
 
Radcliffe podle listu The New York Times jednoznačně není typ zrozený pro muzikály, ale za vystoupení by si zasloužil šest bodů z deseti. "Jeho projev byl rychlý a výrazný s přesvědčivým americkým přízvukem," napsal list na adresu britského herce, který poprvé vystoupil na Broadwayi v roce 2008 ve hře Equus.

Jak napsal list New York Post, Radcliffe je ve hře rozkošný. "Je vidět jeho roztomilé nadšení a obětavost." Podle novin USA Today bylo "zábavné dívat se na herce, zvlášť známého, který čelí velké výzvě a je schopen pracovat v harmonii se svými kolegy".

Jiní byli vůči britskému herci kritičtější. List The Washington Post ho sice zhodnotil jako pilného a poutavého, ale podle něj Radcliffe nepatří na broadwayská prkna, jako mnoho dalších hollywoodských hvězd v poslední době.

Zdroj:   kav, kš
vloženo: 30.3.2011
(cached, 19.7.2018 16:17:20)
Autor: Box
 
Rubrika: Zahraničí - Zprávy
 
Počet zobrazení článku: 1358

 
Související články

Formát pro tisk Formát pro tisk Zaslat emailem Zaslat emailem Nový komentář Nový komentář
 
Zatím žádné komentáře
 
Copyright © Divadelní ústav, REBEX ČR s.r.o. a ČTK
Použit redakční systém Nemesis, Copyright © Altair Software Production, 1999-2000
 

 
Další projektyPartneři

Developed by REBEX