Česká taneční platforma nabídne nejlepší choreografie

Letošní ročník festivalu Česká taneční platforma se uskuteční pod heslem "Nechte se unést tancem". Pětidenní přehlídka nejzajímavějších tuzemských tanečních projektů začne 7. dubna a budou ji hostit divadlo Ponec, Teatr NoD a Studiu ALT@. "Letos se do festivalu přihlásilo na 40 tanečních projektů, z nichž jsme vybrali 14 nejlepších choreografií," řekla  pořadatelka Yvona Kreuzmannová.

Festival českého současného tance a pohybového divadla zahájí vítězka poslední Ceny Sazky za objev v tanci Kateřina Stupecká, která uvede svou nejnovější choreografii Sunyata.
 
Na přehlídce vystoupí i taneční studio Farma v jeskyni s představením Divadlo/The Theatre, které vychází z rytmů a tanečních kroků brazilských otroků. Ředitelem souboru je Viliam Dočolomanský, kterému bude letos udělena prestižní Evropská cena nové divadelní reality. Návštěvníci budou moci zhlédnout i taneční horor z lázeňského prostředí Perfektní den aneb Mr. Gluteus Maximus autorky Lenky Vágnerové. V samotném závěru festivalu se divákům představí dvě nové choreografie z dílny mezinárodně oceňovaného tanečního souboru 420PEOPLE, a to inscenace REEN a Sacrebleu.

"Kromě tanečních choreografií se diváci mohou těšit také na promítání několika zajímavých filmů, včetně dokumentu Veroniky Liškové Doteky tance, který mapuje zrod dvou významných tanečních skupin VerTeDance a NANOHACH," uvedla Kreuzmannová.

Součástí letošního ročníku bude i doprovodný program jako například vernisáž fotografií nebo čtyřdenní seminář Nové čtení tance. Nebude chybět ani workshop Institutu světelného designu, který zároveň vyhlásí Cenu za nejlepší světelný design 2011. Vedle toho budou uděleny i tradiční festivalové ceny. Tanec Praha o. s. spolu s Institutem umění - Divadelním ústavem sestavily odbornou porotu, která rozhodne o Tanečníku/Tanečnici roku a Taneční inscenaci roku. Udělena bude i Cena diváka.

Ceny budou slavnostně předány v rámci jednoho z galavečerů mezinárodního festivalu Tanec Praha, který se koná od 6. do 29. června.

Podrobné informace o programu přehlídky jsou na www.tanecniplatforma.cz nebo www.tanecpraha.cz

Zdroj: zim, ktp
vloženo: 30.3.2011
(cached, 20.7.2018 8:26:12)
Autor: ČTK
 
Rubrika: Festivaly v ČR
 
Počet zobrazení článku: 1336

 
Související články

Formát pro tisk Formát pro tisk Zaslat emailem Zaslat emailem Nový komentář Nový komentář
 
Zatím žádné komentáře
 
Copyright © Divadelní ústav, REBEX ČR s.r.o. a ČTK
Použit redakční systém Nemesis, Copyright © Altair Software Production, 1999-2000
 

 
Další projektyPartneři

Developed by REBEX