BOHEMIA BALET - NOVÁ SCÉNA ND 28.3.2011 20 hod.

Bohemia Balet  - soubor Taneční konzervatoře hl.m.Prahy připravuje pro svou premiéru 2011 Večer českých choreografů.

Úvod večera bude patřit obnovené premiéře Tria g moll Bedřicha Smetany v choreografii Pavla Šmoka a Dvořákovy České suity D dur op. 39 v choreografii Kateřina Dedkové- Frankové, která pohybově ztvárnila dílo jako svou absolventskou práci v roce 1991. Na základě spolupráce se souborem Bohemia Balet – nastudování duetu Musica Slovaca / Zelenka, Šmok/ a spolupráci při uvedení Smetanova Tria g moll /Pavel Šmok/, se choreografka rozhodla choreografii upravit tak, aby umožnila mladým talentovaným interpretům projevit všestranné taneční a výrazové schopnosti.Podobně jako hudba je i choreografie stylizací lidových tanečních forem.

Choreografka Sylva Nečasová – absolventka Taneční konzervatoře hl.m.Prahy, členka baletu ND v Praze, vytvořila pro Bohemia Balet  původní balet nazvaný Triangl. Inspirovala se  hudební tvorbou vynikajícího českého zpěváka a textaře skupiny Illustratosphere Dana Bárty.
 
Na závěr večera bude uvedena  Deka pod dekou- kompozice dvou  choreografů- taktéž absolventů Taneční konzervatoře hl.m.Prahy – Tomáše Rychetského a Viktora Konvalinky, kteří si svou originální tvorbou získali renomé i divácký ohlas - soubor uvádí např. s velkým úspěchem na domácích i zahraničních scénách  jejich taneční skeč Jakstohoven. Právě na základě této spolupráce vznikl nápad připravit uváděný balet, inspirovaný hudební tvorbou Paola Comté Italien café. Autoři choreografie ho charakterizovali slovy- spousta živelného tancování, nadsázky, her a kavárenské atmosféry 20.-30. let minulého století.    

Zdroj: SLAVICKY.TKP@SEZNAM.CZ

 
vloženo: 25.3.2011
(cached, 19.7.2018 14:45:11)
Autor: Informace z divadel
 
Rubrika: Inscenace - články
 
Počet zobrazení článku: 1470

 
Související články

Formát pro tisk Formát pro tisk Zaslat emailem Zaslat emailem Nový komentář Nový komentář
 
Zatím žádné komentáře
 
Copyright © Divadelní ústav, REBEX ČR s.r.o. a ČTK
Použit redakční systém Nemesis, Copyright © Altair Software Production, 1999-2000
 

 
Další projektyPartneři

Developed by REBEX