Divadelní festival Mukařovský Pištěk

Již regulerní 2. ročník divadelního festivalu Mukařovský Pištěk se koná 2.4.2011 v Mukařově, okres Praha-východ. Festival organizuje Mukařov-sko, občanské sdružení pro Mukařov, Srbín a Žernovku, jako setkání amatérských divadel na prknech místní sokolovny, kde svého času ochotnicky vystupoval i "Bóďa" Pištěk. Svolení využít rodinné jméno v názvu festivalu udělil sdružení pan Theodor Pištěk, který v Mukařově žije. (Srdečně děkujeme!)

Dětské představení odehraje divadlo Kocábka (Pranice s Ďulíkem a Kokoláčem) 2.4. od 10.30 za symbolické vstupné 30,-Kč pro dospělý doprovod, 10,- Kč děti.

Vlastní divadelní festival začíná v 18.00 a postupně svá představení odehrají 4 ochotnické divadelní spolky. Vstupné na festival činí 95,- Kč. Žernovská (tedy veskrze místní) antidivadelní společnost Marza (www.sweb.cz/marza.divadlo) sehraje představení "Velká letecká bitva o Británii aneb jak kašpárek ve 2. světové válce o život přišel". Choceradské divadlo Kocábka (www.divadlokocabkamk3.estranky.cz) přichází s inspirujícím titulem "Mlč. A když už mluvíš, nežvaň!". Nováčkem na letošním ročníku bude ochotnické divadlo Žumpa (zumpa.webzdarma.cz) s představením "Vzpoura masek". Umělecké sdružení Marvin (usmarvin.praguesoft.cz), které je již tradičním návštěvníkem mukařovské scény, zprostředkuje odkaz pana Zdeňka Jirotky v troj-inscenaci "Hvězdy Zdeňka Jirotky".

Letošní ročník bude obohacen nejen o dopolední dětské představení a jazzová intermezza choceradské netradiční kapely tradičního jazzu MK3, ale návštěvníci si budou moci prohlédnout instalaci obrazů a plastik tvůrců z mukařovské Gallerky.

Jana Šoupalová, organizátor festivalu za Mukařov-sko, o.s. pro Mukařov, Srbín a Žernovku

Zdroj: jana.soupalova@seznam.cz

vloženo: 22.3.2011
(cached, 19.8.2018 9:55:21)
Autor: Informace z divadel
 
Rubrika: Amatérské festivaly
 
Počet zobrazení článku: 1911

 
Související články

Formát pro tisk Formát pro tisk Zaslat emailem Zaslat emailem Nový komentář Nový komentář
 
Zatím žádné komentáře
 
Copyright © Divadelní ústav, REBEX ČR s.r.o. a ČTK
Použit redakční systém Nemesis, Copyright © Altair Software Production, 1999-2000
 

 
Další projektyPartneři

Developed by REBEX