Divadlo JakoHost Plzeň hraje 20. března v Činoherním klubu

Činoherní klub uvádí:

Divadlo JakoHost Plzeň

Jean Dell & Gérald Sibleyras / AŤ ŽIJE BOUCHON!

Vtipný nápad, jak člověk může ždímat peníze z evropských fondů, je ještě v rytmu komedie.

Neděle 20. března 2011

Režie: GABRIELA VAŠKOVÁ / Scénografie: PETR KOLÍNSKÝ, j. h. / Hudba: DALIBOR BÁRTA / Hrají: PAVEL BÁRTA, MARIE MUŠKA CHMELÍKOVÁ, JAKUB KLÍMA, MARKÉTA ŽÁKOVÁ.

Slovo o hře:

Absurdní frašku „Ať žije Bouchon!“ napsala dvojice francouzských autorů Jean Dell a Gérald Sibleyras v roce 2006. Divadlo JakoHost ji uvedlo 4. dubna 2009 jako českou premiéru, po něm následovaly Divadlo A. Dvořáka Příbram, DS Horšovský Týn a DS Jablonský Jindřichův Hradec. Kromě plzeňských diváků mohlo tuto hru v podání Divadla JakoHost zhlédnout publikum v Sokolově, Horažďovicích nebo Děčíně.

Slovo o autorech:

Francouzský herec, filmový scénárista a divadelní autor Jean Dell se narodil roku 1961. Nejprve psal rozhlasové hry a poté se začal věnovat divadlu, filmu a televizi. Často spolupracuje s Géraldem Sibleyrasem, se kterým se seznámil ve francouzské rozhlasové stanici France Inter. Tento francouzský scénárista, spisovatel, autor dialogů a asistent produkce se narodil také roku 1961. Působí v rádiu France Inter a má za sebou mnoho scénářů pro celovečerní filmy.

Společně píší divadelní hry a vedle Yasminy Rezy patří k nejhranějším současným francouzským autorům. Známé jsou jejich hry „Takový malý žertík“, „Půldruhé hodiny zpoždění“ nebo absurdní fraška z roku 2006 „Ať žije Bouchon!“.

Údaje o režisérce:

Gabriela Vašková

Režíruje od svých devatenácti let, má za sebou několik představení pro DS Horšovský Týn nebo pro plzeňský DS Dialog. Inscenace „Ať žije Bouchon!“ byla její první režií po sedmi letech strávených v Itálii. V lednu tohoto roku měla premiéru její druhá režijní práce pro Divadlo JakoHost: ruská tragikomedie „Sebevrah“ od Nikolaje Erdmana.

Údaje o scénografovi

Petr Kolínský, j. h.

Tento profesionální kostýmní výtvarník navrhl kostýmy například pro televizní seriál Dobrá čtvrť nebo pro filmy Únos domů, Vůně vanilky, Lotrando a Zubejda a další.

Údaje o autorovi hudby:

Dalibor Bárta

Saxofonista, klarinetista a dudák Dalibor Bárta vystudoval Výrobu hudebních nástrojů v Kraslicích, dálkově Vojenskou konzervatoř v Roudnici nad Labem a posléze Konzervatoř Plzeň. V současnosti je členem orchestru operety a muzikálu Divadla J.K.Tyla v Plzni a působí jako pedagog na ZUŠ Třemošná, kde založil a vede žákovský orchestr TREMOLO. Dále vede komorní dechový Vera kvartet a od roku 2008 hraje v saxofonovém kvartetu Pigeon Saxophone Quartet. Věnuje se také kompozici a aranžování a vydává hudební publikace pro potřeby ZUŠ.

Slovo o souboru:

Divadlo JakoHost, člen občanského sdružení Plzeňská neprofesionální scéna, vzniklo roku 2008, ale jeho členové spolu hráli v různých souborech již dříve. Pod hlavičkou DS Štace Kaznějov uvedli komedii „Můj (ne)přítel Beethoven“ na motivy hry Aldo Nicolaje „Nebyla to pátá, byla to devátá“ a v plzeňském DS Dialog nastudovali hořkou komedii „Takový malý žertík“, kterou napsali, stejně jako frašku „Ať žije Bouchon!“, Jean Dell a Gérald Sibleyras.

První oficiální inscenací Divadla JakoHost bylo tedy divadelně-hudební pásmo „Ticho! Vysíláme!“ - večer polských a maďarských textů, které byly vysílány z fiktivní rozhlasové stanice za doprovodu hudebního tělesa Vera kvartet. Kromě absurdní frašky „Ať žije Bouchon!“ má Divadlo JakoHost na repertoáru hru kladenského V.A.D. „Rozpaky zubaře Svatopluka Nováka“ a ruskou tragikomedii „Sebevrah“ od Nikolaje Erdmana.

Více na www.divadlojakohost.com

Vstupenky za 90 Kč lze zakoupit v pokladně Činoherního klubu nebo v on-line pokladně na www.cinoherniklub.cz.

Přehlídka amatérských divadelních souborů v roce 2011 se uskutečňuje za finanční podpory Ministerstva kultury ČR.

Těšíme se na shledanou v Činoherním klubu.

Zdroj: radvan.pacl@cinoherniklub.cz

vloženo: 16.3.2011
(cached, 19.7.2018 17:10:05)
Autor: Informace z divadel
 
Rubrika: Inscenace - články
 
Počet zobrazení článku: 1801

 
Související články

Formát pro tisk Formát pro tisk Zaslat emailem Zaslat emailem Nový komentář Nový komentář
 
Zatím žádné komentáře
 
Copyright © Divadelní ústav, REBEX ČR s.r.o. a ČTK
Použit redakční systém Nemesis, Copyright © Altair Software Production, 1999-2000
 

 
Další projektyPartneři

Developed by REBEX