Allstar Refjúdží Band hostuje v Nizozemí

Kapela, která energicky vaří dechovku, ska, rap, klezmer, dixieland, čínskou operu, arménské a kurdské melodie vystoupí na své domovské scéně v Divadle Archa před odjezdem na koncertní turné v Nizozemí. Během koncertu v pondělí 28. března představí šestnáctičlenný band nejen nový repertoár, ale i své taneční umění.

Skupina Allstar Refjúdží Band je jedinečným hudebně-divadelním uskupením, které vzniklo v roce 2008. Orchestr výjimečných osobností z několika kontinentů vychází z hudebního odkazu pouličních bandů. Pestré nástrojové složení, kterému dominuje dechová sekce, kopíruje multikulturní rys celého uskupení. Repertoár ASRB obsahuje tradiční lidové písně z Číny, Kurdistánu a Arménie, nechybí však vlivy švýcarské noiseové scény, ani jazz a rap amerického kontinentu.

Podle kapelníka orchestru, amerického hudebníka Michaela Romanyshynaprojekt ASRB překračuje nejen geografické hranice. Zapojujeme do svých aktivit jak hudebníky a herce, tak širokou veřejnost. Tímto přístupem a způsobem práce se z našich diváků stávají spolutvůrci a performeři“, doplňuje Romanyshyn. Taneční melodie i absolutní schopnost improvizace vysloužily kapele vřelé sympatie mezi domácím publikem napříč žánry.

Formace má za sebou řadu úspěšných hostování na domácích i zahraničních festivalech. Po svém debutovém albu SPAS! se v roce 2010 se podílela na autorské kompilaci FOR SEMAFOR písní Sluníčko.Kromě koncertování se Allstar Refjúdží Band věnuje divadelním projektům (Tanec přes plot, Šašci, špióni a prezidenti) a pořádá tvůrčí hudební dílny.

Více informací o kapele na www.asrb.cz

Vstupenky za 150,- Kč jsou v předprodeji v pokladně Divadla Archa.

Zdroj: pavlina.svatonova@archatheatre.cz

vloženo: 14.3.2011
(cached, 20.7.2018 1:10:00)
Autor: Informace z divadel
 
Rubrika: Zprávy
 
Počet zobrazení článku: 1365

 
Související články

Formát pro tisk Formát pro tisk Zaslat emailem Zaslat emailem Nový komentář Nový komentář
 
 
Copyright © Divadelní ústav, REBEX ČR s.r.o. a ČTK
Použit redakční systém Nemesis, Copyright © Altair Software Production, 1999-2000
 

 
Další projektyPartneři

Developed by REBEX