11. ročník přehlídky ke Světovému dni divadla pro děti a mládež

Datum 20. března je již tradičně spojováno se Světovým dnem divadla pro děti a mládež. Od roku 2001 pořádá České středisko Mezinárodní asociace divadel pro děti a mládež (ASSITEJ), které je součástí Institutu umění – Divadelního ústavu, u příležitosti tohoto dne přehlídku inscenací pro děti a mládež.

Přehlídka se snaží představit pražskému publiku zajímavé inscenace z produkce  českých profesionálních i amatérských divadel určené dětem, ale i inscenace hrané dětmi. Je koncipována tak, aby oslovila všechny věkové  kategorie mladých diváků, od  nejmenších  dětí  předškolního věku  až po dospívající  mládež, a aby zároveň představila širokou škálu divadelních žánrů, jako je muzikál, loutky, tanec, pantomima i činohra.

Letošní přehlídka uvede 16 představení v podání souborů z  Prahy,  Plzně, Karlových Varů, Přerova, Olomouce, Slaného a hostem budou i soubory ze Slovenska, Polska a Švédska. Pomyslnou třešní na programovém dortu přehlídky je první pražské uvedení výjimečného mezinárodního projektu českých, polských a slovenských divadelníků Jánošík, Janosik, Jánošík, k němuž byl inspirací život Juraje Jánošíka a mýtus, který ho obestírá. Ze tří samostatných představení (Teatru Lalka Warszawa,  Starého divadla Karola Spišáka Nitra a Divadla Drak z Hradce Králové) vznikl na společném soustředění všech tří souborů jeden projekt. V Praze se v rámci přehlídky představí 23. března od 19:30h v KD Mlejn.
 
Součástí přehlídky ke Světovému dni divadla pro děti a mládež se stalo i udílení Ceny ASSITEJ osobnosti, která tvořivým a inspirativním způsobem přispěla k rozvoji kvalitního divadla pro děti a mládež. Tento rok ji převezme paní Eva Machková, klíčová osobnost moderní české dramatické výchovy a dětského divadla.
 
Hlavním pořadatelem přehlídky je Institut umění – Divadelní ústav / České středisko ASSITEJ a KD Mlejn,  spolupořadateli jsou Sdružení Divadlo pro děti a mládež, Sdružení pro tvořivou dramatiku, Divadlo v Celetné, partnerem přehlídky je Divadlo DISK.  
 
Letošní ročník se uskuteční ve dnech 20. – 23. 3. 2011 v prostorách Divadla v Celetné, KD Mlejn a Divadla DISK.

Více informací naleznete zde.

Zdroj: eva.vlachova@divadlo.cz

vloženo: 8.3.2011
(cached, 20.7.2018 2:00:11)
Autor: redakce
 
Rubrika: Festivaly v ČR
 
Počet zobrazení článku: 1515

 
Související články

Formát pro tisk Formát pro tisk Zaslat emailem Zaslat emailem Nový komentář Nový komentář
 
 
Copyright © Divadelní ústav, REBEX ČR s.r.o. a ČTK
Použit redakční systém Nemesis, Copyright © Altair Software Production, 1999-2000
 

 
Další projektyPartneři

Developed by REBEX