Na salcburských slavnostech bude poprvé uvedena Věc Makropulos

Na Salcburském festivalu bude příští rok poprvé uvedena opera Leoše Janáčka Věc Makropulos. Informovala o tom agentura DPA. Operu, která bude v rodném městě Wolfganga Amadea Mozarta uvedena vůbec poprvé, nastuduje švýcarský divadelní režisér Christoph Marthaler v doprovodu věhlasných Vídeňských filharmoniků pod taktovkou Fina Esy-Pekky Salonena.

Ředitel hudebního festivalu Markus Hinterhäuser kromě toho hodlá do rakouského barokního města přivést další slavná jména operního a divadelního světa.

Mezi vrcholy šestitýdenních hudebních a divadelních hodů, které se uskuteční ve dnech 27. července až 30. srpna, má patřit uvedení Verdiho opery Macbeth v nastudování režiséra Petera Steina a dirigenta Riccarda Mutiho. V Salcburku se ve Velkém festivalovém domě ukáže také operní diva Anna Nětrebková v hlavní roli Čajkovského jednoaktovky Jolanta.

Režisér Christof Loy na scénu uvede operu Richarda Strausse Žena beze stínu. Vídeňské filharmoniky tentokrát povede Christian Thielemann.

Vrcholy divadelní části festivalu prý bude světová premiéra hry Petera Handkeho "Immer noch Sturm" (Stále bouře) a šestihodinové představení Fausta v režii Nicolase Stemanna.

Zdroj: zdp, sva
vloženo: 12.11.2010
(cached, 20.7.2018 12:33:04)
Autor: ČTK
 
Rubrika: Zahraničí - Festivaly
 
Počet zobrazení článku: 1564

 
Související články

Formát pro tisk Formát pro tisk Zaslat emailem Zaslat emailem Nový komentář Nový komentář
 
Zatím žádné komentáře
 
Copyright © Divadelní ústav, REBEX ČR s.r.o. a ČTK
Použit redakční systém Nemesis, Copyright © Altair Software Production, 1999-2000
 

 
Další projektyPartneři

Developed by REBEX