Největší taneční festival na světě s českou účastí

V severoizraelském Karmielu právě skončil 3denní největší taneční festival na světě. Ten kdo zná hudební festivaly, které se od dob legendárního Woodstocku konají po celém světě včetně Česka, si těžko představí, že něco podobného může existovat i v tanečním provedení.

Letošní již 23. ročník Karmiel Dance Festivalu se uskutečnil ve dnech 27.-29. července za neuvěřitelné účasti 250 000 návštěvníků. Každý rok se město Karmiel na tři dny stává stanovým městečkem a jednou velkou taneční arénou, kde se představují nejrůznější amatérské i profesionální taneční soubory. 80 – 90 akcí probíhá nejen ve všech místních společenských nebo sportovních sálech, ale i na open air scénách. Taneční workshopy jsou vidět od rána do noci nejen v parcích, na sportovních hřištích, ale i na ulicích.

Tisíce tanečních nadšenců a profesionálů se do Karmielu sjíždějí z Izraele i z celého světa. V minulosti se tohoto velkolepého tanečního setkání zúčastnilo mnoho zajímavých tanečních souborů jako např. Čínský národní balet, Komorní balet Pavla Šmoka, ale i řada dalších světových tanečních souborů.

Nás může těšit, že i letos nezůstala tato událost bez české účasti. Pražský taneční a černodivadelní soubor Image Theatre se představil v rámci svého izraelského turné dvěma vyprodanými představeními Afrikania. Tato poslední inscenace Theatre Image tak zde měla svoji světovou premiéru.

V zahajovacím představení v amfiteátru pro 20 000 diváků se na jednom jevišti vystřídalo téměř 2300 tanečníků a účinkujících. Při tak obrovském počtu samozřejmě nelze vždy hovořit o nejvyšší taneční úrovni, ale posláním festivalu je právě aktivní zapojení diváků a návštěvníků do jakéhokoliv tanečního nebo pohybového projevu, které tak vytváří širokou základnu pro potenciální špičkové výkony. Toto své krédo Karmiel Dance Festival tak vrchovatě naplňuje.

Zdroj: image@imagetheatre.cz

vloženo: 30.7.2010
(cached, 20.7.2018 14:35:56)
Autor: Informace z divadel
 
Rubrika: Zahraničí - Festivaly
 
Počet zobrazení článku: 1932

 
Související články

Formát pro tisk Formát pro tisk Zaslat emailem Zaslat emailem Nový komentář Nový komentář
 
Zatím žádné komentáře
 
Copyright © Divadelní ústav, REBEX ČR s.r.o. a ČTK
Použit redakční systém Nemesis, Copyright © Altair Software Production, 1999-2000
 

 
Další projektyPartneři

Developed by REBEX