Informační servis Divadelního ústavu - leden 2010

Vážení čtenáři,


dostává se vám do rukou první číslo Informačního servisu Divadelního ústavu (jedné části organizace Institut umění – Divadelní ústav) roku 2010.

Nyní máte možnost volby, zda si stáhnete text celého čísla ve formátu WordRTF, PDF nebo ZIP, či jen některé jeho části – programy festivalů v lednu a únoru, přehled festivalů v roce 2010 (RTF, PDF), nebo premiéry divadel (RTF, PDF).
Tímto způsobem se vyhneme zahlcení vaší e-mailové schránky objemnou přílohou.  

Tištěná podoba Informačního servisu je k dispozici v knihovně Institutu umění - Divadelního ústavu.

Starší čísla jsou ke stažení na adrese www.divadlo.cz/infoservis.  

Pokud máte zájem dostávat měsíčně rovnou celý text v jediném souboru (cca 1 MB), pošlete žádost na adresu redakce@divadlo.cz. Na tuto adresu se, prosím, obracejte i s dotazy, připomínkami a náměty, týkajícími se obsahu i technických záležitostí.  

Informační servis je rozesílán zdarma na adresy uživatelů registrovaných na serveru www.divadlo.cz. Kromě Informačního servisu je na tyto adresy vždy v sobotu rozesílán také týdenní přehled nových článků na serveru www.divadlo.cz. Přihlásit či odhlásit k odběru těchto služeb se můžete zde.      


Obsah:
   
1.         Premiéry divadel – přehled premiér je z databáze Institutu umění – Divadelního ústavu a byl zpracován na základě informací od jednotlivých divadel  
2.         Programy festivalů v lednu a únoru  a Přehled festivalů v roce 2010 
3.         Seznam časopisů odebíraných knihovnou  k 1. lednu 2010  Pozvánka na přednášku Živá tradice staroindického divadla

Teatrologická společnost srdečně zve na přednášku Šárky Havlíčkové "Živá tradice staroindického divadla", která se koná 21. 1. 2010 od 17 hodin v Malém sále IDU.

Šárka Havlíčková je studentkou 3. ročníku doktorského studia na Kabinetu divadelních studií při Semináři estetiky FF MU v Brně a odbornou asistentkou na Katedře divadelních, filmových a mediálních studií Univerzity Palackého v Olomouci. Indickým divadlem se zabývá intenzivně, na přelomu let 2008 a 2009 podnikla tříměsíční výzkumnou cestu po Indii, při níž se zaměřila na dnešní praxi tradičních divadelních forem. V rámci přednášky budou prezentovány zejména ty tradiční divadelní formy, které se dodnes hrají ve státech jižní Indie. Zvláštní pozornost bude věnována divadlu kúdijáttam, které je považováno za jednu z nejstarších dodnes provozovaných divadelních forem na světě. Přednáška bude doplněna řadou audiovizuálních dokumentů, pořízených převážně během terénního výzkumu autorky.
vloženo: 5.1.2010
(cached, 20.7.2018 14:35:59)
Autor: redakce
 
Rubrika: Infoservis
 
Počet zobrazení článku: 1945

 
Související články

Formát pro tisk Formát pro tisk Zaslat emailem Zaslat emailem Nový komentář Nový komentář
 
Zatím žádné komentáře
 
Copyright © Divadelní ústav, REBEX ČR s.r.o. a ČTK
Použit redakční systém Nemesis, Copyright © Altair Software Production, 1999-2000
 

 
Další projektyPartneři

Developed by REBEX