Na konci března se naposledy otevře Srdce krásné slivovice plné!

Informace z divadel, 24.3.2011

Derniéru čeká tragikomická kabaretní fraška Srdce krásné slivovice plné!, kterou pro zlínské divadlo nastudoval známý režisér Jakub Nvota.

Derniéru čeká tragikomická kabaretní fraška Srdce krásné slivovice plné!, kterou pro zlínské divadlo nastudoval známý režisér Jakub Nvota. Ten pro zlínské diváky připravil už několik oblíbených titulů. Představení mohou diváci naposledy vidět ve středu 30. března v 19 hodin v Dílně 9472. Vstupenky na derniéru jsou stále k dostání v pokladně divadla i na webu www.divadlozlin.cz.

„Kabaret, který vznikl přímo pro Městské divadlo Zlín, napsal režisér Jakub Nvota společně s mladou herečkou zlínského divadla Michaelou Doleželovou, která v sobě ukrývá také talent autorky divadelních her,“ podotkl dramaturg Vladimír Fekar. Česká premiéra titulu se uskutečnila v prosinci 2009.

Představení je plné hudby Davida Rottera, jenž s režisérem nespolupracoval poprvé. Zlínští diváci znají velmi dobře jeho hudbu například z pohádky Opice Žofka. Je také autorem hudby pro komedii Sluha dvou pánů.

V klubu naposledy uvidíme s kabaretní lehkostí příběh textaře písní, který v láhvích slivovice, jimiž se s obklopuje, objevuje svou múzu, svou minulost, své lásky, ale ne každá slivovice mu chutná stejně. Ústředního hrdinu - textaře ztvárňuje Zdeněk Lambor a jeho zralejší a moudřejší alter ago Pavel Leicman. Žádný kabaret se neobejde bez něhy ženského pohlaví, které budou reprezentovat Petra Domžalová, Tamara Komínková, Romana Julinová a Jana Tomečková. Překvapení přinese postava Ivana Řeháka,“ přiblížil Fekar. Na klavír zahraje David Janík. Roli malíře ztělesní zlínský výtvarník Tomáš Komínek.

Zdroj: smardova@divadlozlin.cz

- - - k tomuto článku nejsou žádné názory - - -


Copyright © 1999-2000 DIVADLO.CZ
Generováno20.8.2018 1:22:34